Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK ČASTO JE NORMÁLNÍ HULIT

13. 11. 2008
VŠECHNO, ZA CO STOJÍ BOJOVAT, NEBO ALESPOŇ ZTRATIT SLOVO

Obrazek


Začal jsem sledovat zajímavý dokumentární cyklus DROGY A MOZEK, který běží na DISCOVERY. Je to dle mého názoru velice zajímavé, vědecky vysvětlené a objektivní pojednání o drogách, jejich historii, roliu v dnešním světě.
Narozdíl od všech kampaní ministerstva dopravy a spolků praporečníků za wellness a zdravý život.

Jedno poučení z toho plyne a já osobně jsem se sním ztotožnil -

" S DROGAMI SE MUSÍ UMĚT ZACHÁZET A PRACOVAT, POTOM SE DAJÍ UŽÍVAT DLOUHODOBĚJI BEZ VĚTŠÍCH RIZIK NÁVYKU NEBO PŘECHODU KAMSI DÁL, KTERÉ JE VLASTNĚ BLÍŽ, SMRTI ... "

JE SNAD JASNÉ, ŽE JE ŘEČ O MARIHUANĚ, KONOPÍ, GANJE, HULENÍ, SUCHÉ PAŽITCE A DALŠÍCH EUFEMISMECH !!!

Jak často je normální hulit ?

Dole na stránce Legalizace.cz najdete anketu, ze které krátce po jejím vyhlášení (poté, co hlasovalo prvních zhruba 50 návštěvníků stránky) vyplynulo, že asi 60% návštěvníků těchto stránek "hulí" (nebo jinak konzumuje THC) častěji, než jednou týdně. Když si odmyslíme relativitu tohoto údaje (dnešní jointy se skládají stejně z větší časti z tabáku, a kvalita marihuany se pohybuje od domácí české ganjy až po smrtící modely holandského skunku nebo marockého haše...), je to větší číslo, než by člověk očekával u látky, kterou obhajujeme jako zcela nenávykovou...

Řešením samozřejmě není v rámci zmatení médií začít uvádět zavádějící informace. Mimochodem, anketa by určitě dopadla podobně, kdyby zněla "jak často pijete pivo ?", a určitě by zaznamenala zcela jiné rozložení sil, kdyby zněla "jak často kouříte cigarety ?"... tyto ankety možná v dohledné době vyhlásíme, mimochodem...

Výsledky ankety mě spíše nutí opět přehodnotit celkové vyznění stránek Legalizace.cz: nikdy jsem nepsal, že je bezpečné trávu kouřit jakkoliv často a v jakékoliv míře. Slova Ano, tráva je opravdu bezpečná jsem začal propagovat zhruba před třemi lety, kdy média přinášela daleko méně objektivní informace, než dnes. Tento výrok znamená zhruba tolik, že je vědecky potvrzeno, že jeden joint sám o sobě, pokud není zkombinován s jinými podezřelými látkami, nikdy nikoho nezabil (což se nedá říci třeba o jedné láhvi vodky, což je běžně distribuované balení alkoholu, které lze koupit v každé samoobsluze). Dále vám tato věta sděluje, že na marihuanu nevzniká fyzický návyk, takže když z nějakého důvodu trávu přestanete kouřit, nemusíte se obávat fyzických abstinenčních příznaků, jako je zvracení, bolení hlavy, ochota ukrást peníze na další dávku, apod. S psychickými abstinenčními příznaky je to ovšem složitější, což je jasné každému...

Obrazek

Přesto, že jsem na Legalizaci.cz vždycky opakoval, že netvrdím, že je konopí zcela nevinné a neškodné, tak teď se přeci jen pokusím rozvést, co jsem větou Ano, tráva je opravdu bezpečná nemyslel:

 • Nikdy jsem netvrdil, že je bezpečné kouřit marihuanu každý den. Legalizace.cz se od začátku prezentovala jako server svátečních kuřáků marihuany. Bohužel, v naší kultuře je díky tabáku zafixováno, že kouření je aktivita, které je normální se věnovat v podstatě kdykoliv a jakkoliv často... to mě jako nekuřákovi tabáku nedošlo.
 • Nikdy jsem netvrdil, že marihuana nemění osobnost a neovlivňuje negativně vaše psychické schopnosti, pokud ji kouříte každý den. THC je ideální pokud se chcete zbavit stereotypních myšlenek a nechat na povrch vyplavat věci, které se skrývají ve vašem podvědomí; pokud se ale THC-stav vědomí sám stane stereotypem, tak kouření marihuany tak nějak ztrácí pointu... nemyslíte ?
 • Když cokoliv kouříte každý den, tak si přinejmenší ničíte plíce.

  Stručně řečeno: Legalizace.cz obhajuje zkušenosti a jedinečné zážitky, a bojuje proti závislostem a stereotypům. Vyzkoušet marihuanu je super, hulit při svátečních příležitostech taky, ale udělat z hulení každodenní rutinu je podle mě škoda.

 • RUTINA JE RUTINA, ALE NĚKDY .... :-)
 • Obrazek


 •  

   

  Náhledy fotografií ze složky FLOWER POWER

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář